Przetargi

Strona główna
Biuletyn Informacji Publicznej

Utworzenie w pełni funkcjonalnej poziomej szczegółowej osnowy III klasy dla całego obszaru miasta Słupska, poprzez inwentaryzację istniejącej osnowy oraz aktualizacji banku osnów.

składanie ofert: 23.04.2010 11:00 • Urząd Miejski w Slupsku, Plac Zwycięstwa 3, 76-200 Słupsk, pok. 313
otwarcie ofert: 23.04.2010 11:15 • Urząd Miejski w Slupsku, Plac Zwycięstwa 3, 76-200 Słupsk, pok. 313


Gmina Miejska Słupsk

Plac Zwycięstwa 3

76-200 Słupsk


o g ł a s z a


przetarg nieograniczony o wartości mniejszej niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy z dnia 24 stycznia 2004 roku – Prawo zamówień publicznych


na utworzenie w pełni funkcjonalnej poziomej szczegółowej osnowy III klasy dla całego obszaru miasta Słupska, poprzez inwentaryzację istniejącej osnowy oraz aktualizacji banku osnów


CPV - 71355000-1 Usługi pomiarowe


1. Przedmiotem zamówienia jest utworzenie w pełni funkcjonalnej poziomej szczegółowej osnowy III klasy dla całego obszaru miasta Słupska, poprzez inwentaryzację istniejącej osnowy oraz aktualizacji banku osnów. (szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik Nr 1 do SIWZ).


2. Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać w Urzędzie Miejskim

w Słupsku, Wydział Administracyjny, 76-200 Słupsk, Plac Zwycięstwa 3, pok. Nr 307

nieodpłatnie lub na stronie internetowej www.slupsk.pl.


3. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.


4. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.


5. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej.


6. Zamawiający nie przewiduje ustanowienia dynamicznego systemu zakupów.


7. Zamawiający nie przewiduje dokonania wyboru najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem

aukcji elektronicznej.


8. Zamawiający nie przewiduje konieczności wniesienia wadium.


9. Termin wykonania zamówienia:

ETAP I – 30 września 2010 roku

ETAP II – dwa tygodnie po sporządzeniu przez Zamawiającego pozytywnego

protokołu kontroli I etapu prac.


10.1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy:


  1. posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli

ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień,

  1. dysponują odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do

wykonania zamówienia,

3) znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie

zamówienia,

  1. wykażą się zrealizowaniem z należytą starannością w okresie ostatnich 3 lat (l icząc

wstecz od daty otwarcia ofert), a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym

okresie, co najmniej 2 podobnych zamówień odpowiadających swoim rodzajem

i wartościom usługom stanowiącym przedmiot zamówienia z podaniem ich wartości,

przedmiotu, dat wykonania i odbiorców.


2. Sposób dokonywania oceny spełnienia warunków wymaganych od Wykonawców określony został według formuły „spełnia – nie spełnia”. Nie spełnienie choćby jednego warunku skutkować będzie wykluczeniem Wykonawcy z postępowania. Ocena spełniania warunków dokonywana będzie wyłącznie na podstawie dokumentów żądanych w niniejszej SIWZ i przedstawionych przez Wykonawcę wraz z ofertą lub uzupełnionych w trybie art. 26 ust. 3 Pzp.

11. Kryteria oceny ofert.

      Cena - 100%

  1. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt. 6.

14. Termin związania ofertą 30 dni od terminu składania ofert.

15. Uprawnieni do kontaktów z wykonawcami:


Renata Dobrzyniewicz – tel. 059 848 82 20 r.dobrzyniewicz@um.slupsk.pl

Tadeusz Szemryk – tel. 059 848 84 40 t.szemryk@um.slupsk.pl

w godzinach od 9.00 – 15.00 od poniedziałku do piątku.

16. Ogłoszenie zostało opublikowano w Biuletynie Zamówień Publicznych oraz na tablicy ogłoszeń

i stronie internetowej Zamawiającego - Urzędu Miejskiego Słupsku w dniu 13 kwietnia 2010r.



Dodano dnia 20 kwietnia 2010r.

Wpłynęły następujące zapytania przetargowe:


Prosimy o odniesienie się do poniższych uwag i ewentualną zmianę (uściślenie warunków technicznych SIWZ odnośnie punktu V 5, dla określenia właściwego nakładu pracy przy realizacji przedmiotu zamówienia i uniknięcia

różnej interpretacji.


1. Z treści tego punktu warunków technicznych wynika, że należy dokonać pomiaru kontrolnego wszystkich punktów osnowy poziomej III klasy.


O ile w przypadku pomiarów GPS w trybie RTK jest uzasadnione, pod pewnymi warunkami, które zostaną omówione później, porównanie współrzędnych uzyskanych z pomiaru, z danymi archiwalnymi (Bank Osnów), to wątpliwość budzi porównanie współrzędnych obliczonych na podstawie pomiaru klasycznego.


Porównywać można różnice współrzędnych wyznaczonych ze zbliżoną dokładnością. Aby to osiągnąć należy w pomiarze kontrolnym pomierzyć kąty w 2 seriach, w całym ciągu, odpowiednio dokładnie pomierzyć odległości, ponownie wyrównać cały układ i tak uzyskane współrzędne porównać z archiwalnymi – a zrobić gdy któryś z punktów ciągu jest zniszczony?


2. Wartość kryterium - ± 0.07m wydaje się wygórowane w świetle obowiązujących standardów. W praktyce nie zmieniamy współrzędnych gdy różnica nie przekracza dwukrotnej wartości błędu średniego ich wyznaczenia (przy założeniu opisanej wyżej porównywalnej dokładności pomiarów i metody wyrównania).


3. Pomiar kontrolny GPS w trybie RTK powinien być lokalizowany (transformowany) w oparciu o punkty osnowy (wyższej klasy), posiadające współrzędne w układzie 2000/6. Współrzędne ASG EUPOS są wyznaczone w ETRF 2000, a układ 2000 opiera się na ETRF 89. - różnice są istotne.



4. Podanie jako kryterium odrzucenia lub akceptacji określonej różnicy współrzędnych jest niewystarczające.


Załóżmy, że część naziemna punktu spełnia kryterium, a znak jest przesunięty.

Lub odwrotnie, wynik pomiaru RTK nie spełnia kryterium, bo znak jest pochylony, a podcentr jest położony prawidłowo.

Niezbędne jest więc sprawdzanie podcentru.

Ponadto nie powinno się zmieniać identyfikatora tylko dlatego, że zmieniły się współrzędne, nawet o 30 cm. Przecież o ten punkt mogły zostać wykonane pomiary. Nadanie nowego identyfikatora przerywa ciągłość historii takiego punktu i uniemożliwia korektę wyników wcześniejszych pomiarów.

Różnica współrzędnych może wynikać bowiem z innych przyczyn: - sposób wyrównania, błędne obserwacje, itp.





Odpowiedzi na zapytania do warunków technicznych na utworzenie w pełni funkcjonalnej poziomej szczegółowej osnowy III klasy dla całego obszaru miasta Słupska, poprzez inwentaryzację istniejącej osnowy oraz aktualizacji banku osnów.


Odp. na pyt. 1 i 3

Pomiar kontrolny punktów osnowy szczegółowej III klasy wykonany metodą GPS RTK należy wykonać w oparciu o lokalizację punktów wyższej klasy lub z wykorzystaniem serwisu ASG EUPOS. Różnica pomiędzy układami odniesienia ETRF 2000 i ETRF 89 nie jest znaczna, wynosi około 3 cm (informacja od prof. Kadaja). Nie jest również uwzględniana w jednostkowych bieżących pomiarach sytuacyjnych z wykorzystaniem serwisu.


Pomiar kontrolny metodą klasyczną dla punktów, których nie można objąć metodą GPS RTK należy wykonać zgodnie z obowiązującymi standardami. W przypadku stwierdzenia zniszczonych punktów w ciągu, pomiar kontrolny istniejących punktów danego ciągu można wykonać inną niż poligonową metodą pomiaru klasycznego (wcięcia). W pozostałych przypadkach należy zniszczone punkty zastąpić nowymi, o zbliżonej lokalizacji zapewniającej większą trwałość znaku.


Odp. na pyt. 2

Z uwagi na możliwą różnicę w przyjętych układach odniesienia należy zmienić współrzędne katalogowe wraz z identyfikatorem punktu gdy różnice współrzędnych przekraczają 0,10 m.


Zamawiający zmienia treść pkt. V.5 Załącznika nr 1 Warunki Techniczne Zamówienia, który przyjmuje brzmienie:


    "5.Przegląd znaków poziomej osnowy szczegółowej III klasy, ma być połączony z kontrolnym określeniem współrzędnych punktów w układzie „2000s6” przy zastosowaniu techniki RTK/GPS (dotyczy wszystkich punktów, dla których są warunki do wykonania takiego pomiaru). Dla punktów, których lokalizacja nie pozwala zastosować techniki GPS, kontrolne sprawdzenie współrzędnych punktów w układzie 2000s6 dokonać metodą klasyczną. W obu przypadkach, gdy odchyłki współrzędnych pomiaru kontrolnego względem współrzędnych wyrównanych w układzie „2000s6” przekraczają co do wartości bezwzględnej 0,10 m należy taki punkt objąć nowym pomiarem, nadając mu unikalny identyfikator (wskaźnik lub pełny nowy numer), odróżniający go od poprzedniego numeru punktu."


Odp. na pyt. 4

Dla oceny konieczności zmiany współrzędnych uznajemy, że spełnienie kryterium odchyłki współrzędnych przez nieuszkodzony znak naziemny powoduje brak konieczności sprawdzania położenia podcentrów. Dla znaków uszkodzonych (pochylony, znacznie uszczerbiony) pomiar kontrolny należy wykonać w odniesieniu do podcentra znaku, a następnie uzupełnić stabilizację.

Numeracja punktów, którym zmieniono współrzędne zawierać będzie dotychczasowy numer oraz na końcu literę A (zachowanie historii punktu). Punkty z dotychczasowymi katalogowymi numerami i współrzędnymi zostaną zachowane w bazie archiwalnej.

Zmiana współrzędnych punktów przy różnicach współrzędnych przekraczających 0,30 m nie jest do przyjęcia dla terenów miejskich.



Z uwagi na błędną numerację zamieszczoną w pkt. V Załącznika Nr 1 do SIWZ, Zamawiający informuje, iż treść pkt. V Załącznika Nr 1 do SIWZ z poprawioną numeracją przyjmuje brzmienie:


V. Wykonanie przedmiotu zamówienia

ETAP I

  1. Pobrać materiały dotyczące istniejących osnów dla obszaru opracowania wymienione w pkt IV.

  2. Przeprowadzić analizę materiałów geodezyjnych zebranych w Wydziale DGKiK, ocenić możliwość wykorzystania oryginalnych (nieprzetworzonych) istniejących materiałów obserwacyjnych, które będą poddane ponownym redukcjom i ocenom statystyczno dokładnościowym.

  3. Przeprowadzić wywiad terenowy: dokonać przeglądu i konserwacji znaków I, II i III klasy w aspekcie ich trwałości fizycznej i niezmienności położenia. Odnośnie zniszczonych lub uszkodzonych znaków II klasy należy określić celowość ewentualnego ich wznowienia i ponownego wyznaczenia współrzędnych lub dokonania odtworzenia pierwotnego położenia punktu zachowując jego dotychczasowe współrzędne x , y.

  4. Sprawdzić lokalizację punktów do zastosowania określonej techniki pomiarowej (klasycznej lub GPS); należy sprawdzić wizury na punkty sąsiednie, a w przypadku techniki GPS także czy jest odkryty horyzont wokół punktu powyżej 150.

  5. Przegląd znaków poziomej osnowy szczegółowej III klasy, ma być połączony z kontrolnym określeniem współrzędnych punktów w układzie „2000s6” przy zastosowaniu techniki RTK/GPS (dotyczy wszystkich punktów, dla których są warunki do wykonania takiego pomiaru). Dla punktów, których lokalizacja nie pozwala zastosować techniki GPS, kontrolne sprawdzenie współrzędnych punktów w układzie 2000s6 dokonać metodą klasyczną. W obu przypadkach, gdy odchyłki współrzędnych pomiaru kontrolnego względem współrzędnych wyrównanych w układzie „2000s6” przekraczają co do wartości bezwzględnej 0.07m należy taki punkt objąć nowym pomiarem, nadając mu unikalny identyfikator (wskaźnik lub pełny nowy numer), odróżniający go od poprzedniego numeru punktu.

  6. Nową numerację punktów osnowy uzgodnić z Zamawiającym. Dla punktów nowo założonych (całkowicie nowa lokalizacja punktu), dodatkowo nadać numerację zgodnie z instrukcją G-2 wydanie z 2001 roku.

  7. Zaprojektować w terenie lokalizację uzupełnień znaków osnowy szczegółowej III klasy w miejsce zniszczonych, a także w uzgodnieniu z Zamawiającym nowych, około 10 punktów na potrzeby dogęszczenia sieci istniejącej.(Uwaga: wśród wykazanych w tabeli 491 punktów mogą być również punkty zniszczone, uszkodzone nie zgłoszone do WDGKiK lub wymagające zmiany stabilizacji. Punkty te należy również ująć w projekcie technicznym)

  8. Dokonać aktualizacji opisów topograficznych oraz sporządzić nowe dla nowych punktów.

  9. Sporządzić mapę wywiadu.

    10. Po analizie materiałów i na podstawie wyników wywiadu terenowego sporządzić

    projekt techniczny, na który składa się:

1) opis projektu technicznego

2) opisy topograficzne punktów nawiązania i nowych

3) szkic projektu opracowany na mapie topograficznej w skali 1:10 000 zawierający:

- istniejące punkty osnowy podstawowej i szczegółowej znajdujące się na terenie

opracowania oraz w jego sąsiedztwie,

- punkty osnowy wysokościowej,

- przebieg projektowanych ciągów jeżeli wystąpi taka konieczność, lokalizację

poszczególnych punktów w ciągu, usytuowanie punktów wyznaczanych wcięciami

oraz punktów wyznaczanych techniką GPS,

11. W opisie projektu technicznego określić:

- sposób odzyskania zniszczonych pkt II klasy,

- typy znaków zalecanych do stabilizacji zniszczonych lub uszkodzonych pkt III klasy,

- przepisy techniczne w oparciu o które będzie realizowana praca i ewentualne

uzasadnienie odstępstw od obowiązujących przepisów,

- sposób wyznaczenia wysokości punktów i ewentualnie sposób pomiaru,(wszystkie punkty

pomierzone techniką GPS powinny mieć określoną wysokość normalną z błędem

mniejszym od 0.03 m w obowiązującym układzie odniesienia Kronsztad 86)

- punkty nawiązania sieci,

- liczbę punktów wyznaczanych, punkty węzłowe (dla metody poligonowej),

- metody i dokładności pomiaru kątów i długości, podstawowe instrumenty pomiarowe

przewidziane do realizacji projektu, metody pomiaru GPS,

- sposób wyrównania obserwacji polowych.

12. Przedłożyć projekt techniczny do zatwierdzenia przez Prezydenta Miasta Słupska.

13. Znaki zniszczone lub uszkodzone poziomej osnowy szczegółowej III klasy nie

powinny być przedmiotem fizycznego , centrycznego „odtwarzania”. Należy zmienić

lokalizację nowych punktów dla zapewnienia im większej trwałości stabilizując je

w pobliżu punktów zniszczonych z zachowaniem wizury na punkty istniejące.

Wznowione punkty objąć projektem modernizacyjnym i nowym pomiarem nadając

im nowe unikalne numery. Stare punkty pozostawić w bazie archiwalnej osnowy

z adnotacją „zniszczony”.

    14. Stabilizację nowo-założonych punktów osnowy III klasy dokonać znakami typu 42b.

    W miejscach zaasfaltowanych, zabetonowanych dopuszcza się markowanie znakami

    metalowymi (gwoździe geodezyjne), pod warunkiem zabezpieczenia tych znaków

    zespołem co najmniej trzech punktów ekscentrycznych stabilizowanych znakami

    naziemnymi lub ściennymi.

    15. Planowane pomiary uzupełniające dotyczące wyznaczeń punktów nowo-założonych

    powinny tworzyć konstrukcje wyznaczalne, nawiązane do punktów osnowy klasy

    wyższej (uwarunkowania techniczne według Wytycznych Technicznych G-2.5).

    16. Pomiary nowych punktów wykonywać w technologii GPS wyłącznie metodą

    statyczną, a jeśli warunki terenowe na to nie pozwolą zastosować metodę klasyczną.

    17. Dla nowo-założonych punktów sporządzić opisy topograficzne. Sporządzić

    zawiadomienia o umieszczeniu znaku i przekazać je właścicielowi lub władającemu.

    18. Współrzędne punktów zakładanych techniką GPS wyznaczyć w procesie wyrównania

    niezależnych wektorów GPS w układzie przestrzennym 2000s6.

    19. Określenie wysokości skontrolowanych punktów metodą RTK i wyznaczonych

    punktów metodą statyczną należy obliczyć według procedur opisanych w § 33 pkt 1

    i 2 Wytycznych Technicznych G-2.5.

    20. Sporządzić zestawienie w formie tabelarycznej współrzędnych i wysokości punktów

    poddanych przeglądowi i konserwacji (uzyskanych z pomiaru kontrolnego oraz

    istniejących w banku osnów), metody pomiaru kontrolnego oraz otrzymanych

    odchyłek współrzędnych według poniższego wzoru.



Nr pkt. Wg banku osnów

Bank osnów

Pomiar kontrolny

Odchyłki

Metoda pomiaru

Zmieniony numer punktu

Wysokość

X

Y

X

Y

dx

dy























    21. Sporządzić zestawienie numeracji, współrzędnych i wysokości punktów nowo

    założonych oraz punktów, którym zmieniono numer z powodu przekroczonych

    odchyłek opisanych w pkt. 4.


Nr pkt.

nowego

Współrzędne

Dokładność

położenia

Metoda pomiaru

Wysokość

X

Y



















    22. Dokumentację z całości prac skompletować zgodnie z Instrukcją O-3. Do zasobu

    użytkowego załączyć wykaz współrzędnych punktów osnowy szczegółowej (osobno II

    i III klasy) wraz z wysokościami w układzie 1986 i 1960 (do wysokości w układzie

    1986 dodać 0,03 cm w zaokrągleniu do cm) według poniższego wzoru


Nr pkt.


Współrzędne

Wysokość w układzie 1986

(metoda GPS)

Wysokość

w układzie

1960

X

Y

















    23. W przypadku wznowienia lub odtworzenia znaków osnowy szczegółowej II klasy

    dokumentację zasobu bazowego skompletować w osobnym operacie celem przekazani

    do CODGiK.

    24. W sprawach wymagających wyjaśnień Wykonawca na bieżąco będzie konsultować się

    z Zamawiającym. Uzgodnienia w formie pisemnej należy odnotowywać w dzienniku

    roboty.

    25. W kwestiach nie ujętych w niniejszych warunkach technicznych należy kierować się

    zapisami Wytycznych Technicznych G-2.5 i G-1.12.

    26. Najpóźniej w dniu upływu terminu wykonania prac I etapu Wykonawca przekaże

    Zamawiającemu dokumentację wymienioną w pkt. 22 i 23. Przekazanie odbędzie się

    na podstawie protokołu zdawczo-odbiorczego.

    27. W terminie 2 tygodni od daty przekazania dokumentacji Zamawiający przeprowadzi

    kontrolę techniczną dokumentacji, z której sporządzi protokół. Przyjęcie ww.

    dokumentacji do zasobu uzależnione będzie od wyniku kontroli. Data pozytywnego

    protokołu kontroli będzie wyznaczała termin rozpoczęcia pracEtapu II tj.

    aktualizacji Banku Osnów.



Dodano dnia 21 kwietnia 2010r.

Zamawiający zmienia treść SIWZ w następujących punktach:


Pkt VI. 1.1) przyjmuje brzmienie:


1)oświadczenie (zgodnie z załącznikiem nr 3 do SIWZ), że Wykonawca posiada niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz dysponuje lub będzie dysponował potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia innych podmiotów innych podmiotów oraz udokumentowania wykazu osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontroli jakości, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacja o podstawie do dysponowania tymi osobami,


Pkt VI. 1.4) przyjmuje brzmienie:


4) oświadczenie ( zgodnie z załącznikiem nr 3 do SIWZ), że Wykonawca znajduje się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia,


Pkt. VI.4.1) przyjmuje brzmienie:


1) oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia - zgodnie z załącznikiem nr 4 do SIWZ,


Pkt. VI.4.6) przyjmuje brzmienie:


6) Oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu zgodnie z art. 22 ust. 1 Pzp - zgodnie z Załącznikiem. Nr 3 do SIWZ.


Pkt. VI.4.7) przyjmuje brzmienie:


7) wypełniony Formularz ofertowy – stanowiący załącznik Nr 2 do SIWZ.











Podmiot publikujący:
Wydział Geodezji i Katastru
Informację wytworzył:
Ryszard kwiatkowski - Zastępca Prezydenta Miasta Słupska
Data wytworzenia:
13 kwietnia 2010
Informację opublikował:
Tadeusz Szemryk
Data publikacji:
21 kwietnia 2010
Informację zaktualizował:
Mariola Spierewka-Spica
Data aktualizacji:
30 kwietnia 2010
Nazwa pliku:
SIWZ
Podmiot publikujący:
Wydział Geodezji i Katastru
Informację wytworzył:
Ryszard kwiatkowski - Zastępca Prezydenta Miasta Słupska
Data wytworzenia:
13 kwietnia 2010
Informację opublikował:
Tadeusz Szemryk
Data publikacji:
21 kwietnia 2010
Nazwa pliku:
Wybór najkorzystniejszej oferty
Informację wytworzył:
Agnieszka Nowak - Sekretarz Miasta
Data wytworzenia:
30 kwietnia 2010
Informację opublikował:
Mariola Spierewka-Spica
Data publikacji:
30 kwietnia 2010

Urząd Miejski w Słupsku

Urząd Miejski w Słupsku
Plac Zwycięstwa 3
76-200 Słupsk

tel.: (59) 84 88 300
fax: (59) 84 23 583

urzad@um.slupsk.pl

Skrytki ePUAP:
/MiastoSlupsk/SkrytkaESP
/MiastoSlupsk/ESP

NIP URZĘDU: 839-31-22-476
REGON URZĘDU: 000590645

Dane dla kontrahentów

MIASTO SŁUPSK
76-200 Słupsk
Plac Zwycięstwa 3

NIP MIASTA: 839-10-05-507
REGON MIASTA: 770979625
KOD TERYT: 22-63-01-1

Godziny pracy Urzędu

poniedziałek: 7:30 – 16:30
wtorek: 7:30 - 15:30
środa: 7:30 - 15:30
czwartek: 7:30 - 15:30
piątek: 7:30 - 14:30

Obsługa w Wydziale Centrum Obsługi Mieszkańców

- Referat Rejestracji Pojazdów
- Referat Ewidencji Kierowców (prawa jazdy)
- Referat Ewidencji Ludności
- Referat Dowodów Osobistych
- Referat Obsługi Przedsiębiorców

oraz w Urzędzie Stanu Cywilnego

odbywa się w następujących godzinach:
7:45 – 16:00 poniedziałek
7:45 – 15:00 wtorek – czwartek
7:45 – 14:00 piątek